Difference between revisions of "Distributed Simulated Annealing"
From SCECpedia
Jump to navigationJump to search| Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
|ncal_constrained | |ncal_constrained | ||
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_avg_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_avg_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_avg_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_spd_vs_e.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_spd_vs_e.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_spd_vs_e.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_imp_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_imp_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_constrained_imp_vs_t.small.png] |
|- | |- | ||
|ncal_unconstrained | |ncal_unconstrained | ||
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_avg_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_avg_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_avg_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_spd_vs_e.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_spd_vs_e.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_spd_vs_e.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_imp_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_imp_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/ncal_unconstrained_imp_vs_t.small.png] |
|- | |- | ||
|state_constrained | |state_constrained | ||
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_avg_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_avg_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_avg_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_spd_vs_e.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_spd_vs_e.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_spd_vs_e.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_imp_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_imp_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_constrained_imp_vs_t.small.png] |
|- | |- | ||
|state_unconstrained | |state_unconstrained | ||
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_avg_e_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_avg_e_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_avg_e_vs_t.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_spd_vs_e.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_spd_vs_e.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_spd_vs_e.small.png] |
| − | |http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_imp_vs_t.png | + | |[http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_imp_vs_t.png http://opensha.usc.edu/ftp/kmilner/ucerf3/dsa_poster/state_unconstrained_imp_vs_t.small.png] |
|} | |} | ||















